بررسی سنگ گرانیت مشکی نطنز

0
49
سنگ گرانیت مشکی نظنز

بررسی سنگ گرانیت مشکی نطنز

سنگ گرانیت مشکی نطنز ، این نوع سنگ گرانیت جز پر کاربردترین سنگهای گرانیت در ایران به شمار می‌آید. و در صنعت ساختمان به صورت گسترده از آن استفاده می‌شود. دارای سورت بندی بوده و هر سورتی دارای مشخصاتی نیز می‌باشد. بارزترین مشخصه آن رنگ تیره و مشکی آن است که موجب شده طراحان برای بخش هایی از ساختمان که دارای زمینه تیره است این محصول را به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی مطرح کنند.

برای مشاهده این محصول کلیک نمایید .

سنگ گرانیت مشکی نطنز دارای تم مشکی است که از چندین معدن استحصال و استخراج میگردد که سنگ هر کدام از این معادن دارای ویژگی خاصی میباشند. ولی تم زمینه همگی آنها مشکی است با این تفاوت که سنگ بعضی معادن رنگی تیره تر به همراه شالی و خطوط سفید است و بعضی از معادن سنگ آن نوک مدادی و یکنواخت است. از ویژگی سنگ گرانیت مشکی نطنز میتوان به جذب آب پایین، مقاومت سایشی بالا، مقاوم در برابر سرما، گرما، نور آفتاب و رنگ ثابت آن نام برد.
در فرآیند تولید سنگ گرانیت مشکی اغلب از مواد اپوکسی استفاده مینمایند تا کمی رنگ سنگ یکنواخت تر و تیره تر شود. سنگ گرانیت مشکی در جهان طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل صادرات آن از رونق بالایی برخوردار است.

کاربرد سنگ گرانیت مشکی نطنز

این سنگ در برابر سرما، گرما، ضربه و فشار بسیار مقاوم بوده و یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده از آن در سنگفرش و نمای داخلی و بیرونی ساختمان میباشد. گرانیت مشکی نطنز به صورت سابیده، فلیم شده و کوبیک فرآوری میگردد.

سنگفرش فضای داخلی ساختمان
سنگفرش فضای خارجی ساختمان
سنگفرش محوطه و پیاده رو ها
نمای بیرونی و اصلی
دیواره ها و کف پارکینگ
بدنه راه پله و سنگ پله
سنگ مزار

بیشتر بخوانید : سنگ گرانیت و نحوه مراقبت از آن 

معدن گرانیت مشکی نطنز

این نوع سنگ به عنوان سنگ‌های مستحکم به شمار می‌رود و با توجه به این که در معادن استان اصفهان واقع شده بیشترین تولیدات آن نیز در استان اصفهان و به خصوص در منطقه صنعتی محمود آباد صورت می‌گیرد.

قیمت گرانیت مشکی نطنز

قیمت گرانیت مشکی نطنز به عوامل زیر بستگی دارد:

نوع معدن به لحاظ کیفیت و رنگ در قیمت سنگ تاثیر دارد.
سنگ پاک و بدون غده و مشکی تیره قیمت بالاتری دارد.
ضخامت سنگ تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد.
هر چه قدر ابعاد سنگ بزرگتر باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.

برای مشاوره و خرید انواع سنگ ساختمانی با صنایع سنگ اورانوس اینجا کلیک نمایید