سنگ کریستال ازنا

سنگ کریستال ازنا ، معدن سنگ چینی ازنا در استان لرستان در فاصله ۲۴ کیلومتری شهرستان درود و شهر ازنا واقع گردیده است.

0
63
سنگ کریستال ازنا
سنگ کریستال ازنا

سنگ کریستال ازنا

سنگ کریستال ازنا

سنگ چینی یا کریستال

سنگ کریستال که عامیانه این سنگ به نام سنگ چینی است ، توده سنگهای آهکی یا دولومیتی میباشند که در اثر عواملی چون عوامل درونی مانند مواردی چون درجه حرارت و فشار، دوباره متبلور میشوند و به خاطر همین زیر مجموعه ی سنگهای دگرگون محسوب میشوند.

اگر بخواهیم سنگ چینی بیشتر به شما معرفی کنیم در واقع این سنگ از خانواده سنگهای مرمریت است که در نقاط مختلفی چون میزان دگرگونی و بعضی ترکیبات شیمیایی با یکدیگر تفاوت دارند. سنگ چینی اغلب دارای بلورهای درشت می باشد. این بلورهای درشت وجه تمایز سنگ چینی با سنگهای کربناتی رسوبی است.

بعضی اوقات در رابطه با سنگ چینی یا سنگ کریستال تصورهای اشتباهی شکل میگیرد که این سنگ از چین به ایران آمده است. در اصل این سنگ(سنگ چینی) محصولی از معادن خود ایران است که در دسته هایی نظیر سنگ چینی الیگودرز، سنگ کریستال ابری، سنگ سیرجان و … تقسیم می شوند.

سنگ کریستال ازنا

سنگ کریستال ازنا یکی از مشهورترین سنگ بین سنگ های چینی یا کریستال ایرانی است که در ابتدا توسط حاج قنبر رحیمی معروف به ارباب قنبر به مرحله ی بهره برداری رسید. سنگ چینی ازنا در بازار به عنوان سنگ چینی ارباب نیز شناخته میشود. سنگ چینی ازنا نسبت به دیگر سنگ های چینی ازکیفیتی به مراتب بهتر برخوردار است. سنگ کریستال ازنا از ساب پذیری برخوردار می باشد و در سالهایی که در پیش داشتیم بصورت اسلب فرآوری میشود.
روش استخراج سنگ ازنا از معدن به صورت سیم برش و اکثراً نرم بر و بعضاً نیز سخت بر است. سنگ‌های چینی تنوع زیادی در رنگبندی ندارند و معمولاً به رنگ سفید و یا به رنگ سفید یا هاله یا رگه‌های زرد در بازار موجود است. سنگ‌های چینی زیرمجموعه ی سنگ‌های محکم و بهداشتی است و از نظر کاربردی تقریباً در همه مکان‌های یک ساختمان حتی جاهایی که آبریزش زیاد دارند و مخصوصاً مراکز بهداشتی درمانی می توان استفاده کرد و به صورت تیشه ای آن نیز یافت می‌شود.

در برخی از انواع سنگ چینی ازنا رنگ های سیاه کم رنگ به صورت مورب و رنگهای سبز و زرد نیز دیده میشود که زیبایی خاصی به آن بخشیده است .

سنگ چینی ارباب

کاربرد سنگ چینی ازنا :

نمای داخلی ساختمان :

سرویس پله
کف
بدنه
سنگ قبرها
ویژگی سنگ ازنا
مجسمه سازی و کارهای هنری

فروش سنگ چینی ازنا

ویژگی سنگ ازنا

مقاومت بالا در برابر سرما و گرما و مواد شوینده در اکثر ادارات و مکان های تجاری , رستوران ها و سازمانها کاربرد فراوان دارد.
کیفیت ساب پذیری بالا

معدن سنگ چینی ازنا

معدن سنگ چینی ازنا بصورت سیم برش سنگ های کوپ خود را استخراج می کنند و داری چندین سینه کار مختلف می باشد که سنگ های مشابه استخراج می نمایند.سنگ های سینه کار های مختلف در حد یکی دو پرده از لحاظ رنگی باهم فرق می کنند .همچنین اسلب سنگ چینی ازنا در بازار های جهانی شناخته شده می باشدو اسلب سنگ ازنا به کشور های مثل ایتالیا ، ترکیه ، روسیه و … صادر می شود.

معدن سنگ ازنا

معدن سنگ ازنا قابلیت کوپ دهی سنگ با قواره های مختلف از جمله تک کوب ، دو کوب سه کوب و لاشه را داراست که یکی از ویژگی های برجسته دیگر این نوع سنگ کوپ دهی به صورت تک کوب بزرگ و استاندارد میباشد، که به جهت صادرات و همچنین گرفتن اسلبهای استاندارد و بزرگ مورد توجه صادر کنندگان و کارخانجات برش سنگ می باشد.

سنگ کریستال ازنا

سنگ چینی ازنا ، سنگ کریستال ازنا در بسیاری از کشورها ی جهان شناخته شده است و معادن سنگ چینی ازنا صادرات کوپ به کشور های مختلف جهان از جمله چین-هند-ایتالیاو…. را دارد ، که از عمده فعالیتهای استونی لند بعنوان یکی از شرکت های صادر کننده سنگ به جهان همکاری مستمر با معادن این نوع سنگ بوده که توانسته این نوع سنگ را به کشورهای زیادی صادر و همکاری های خوبی با معادن و شرکتهای خارجی داشته باشد.

اسلب سنگ چینی ازنا

معدن سنگ کریستال ازنا

معدن سنگ چینی ازنا در استان لرستان در فاصله ۲۴ کیلومتری شهرستان درود و شهر ازنا واقع گردیده است.

برای دریافت اطلاعات کاملتر و قیمت سنگ چینی لایبید کلیک نمایید

 


سنگ چینی

سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی سیرجان
سنگ کریستال

سنگ کریستال الیگودرز

سنگ لایبید

سنگ کریستال سیرجان

سنگ چینی خمین

سنگ چینی سلماس

سنگ چینی لایبید

سنگ قروه

سنگ کریستال لایبید

قیمت سنگ چینی ازنا

سنگ چینی ابری

فروش سنگ کریستال ازنا

قیمت سنگ کریستال ازنا