سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت مروارید مشهد

0
47
سنگ گرانیت مروارید مشهد
سنگ گرانیت مروارید مشهد

 

سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یا سنگ خارا همواره شامل موادی چون کوارتز و فلدسپات می باشد و امکان دارد شامل تعداد زیاد از مواد معدنی دیگری باشد. دلیل ایجاد رنگ‌های روشن گرانیت (از صورتی روشن گرفته تا سفید) وجود کوارتز و فلدسپات است و دیگر مواد معدنی نیز با رگه‌های تیره بر روی این زمینه روشن خودنمایی می‌کنند و اینگونه ساختار رنگی گرانیت را شکل میگیرد. به همین ترتیب ظاهر کلی گرانیت کلاسیک، شبیه ترکیب نمک و فلفل می باشد. دو نمونه دیگر از مواد معدنی رایج در ساختار گرانیت، بیوتیت و هورنبلند مشکی‌رنگ هستند.

تقریباً تمام گرانیت‌ها، سنگ آذرین و پلوتونیت می باشند. سنگ آذرین به سنگ‌های حاصل از انجماد مواد مذاب گفته می‌شود. سنگ‌های آذرین سرد شده در اعماق بسیار بالا را نیز پلوتونیت می‌گویند. ساختار تصادفی دانه‌های درشت گرانیت، شاهدی بر مدعای آذرین بودن آن است. ظاهر سنگ‌های آذرین و پلوتونیت دیگری نظیر گرانودیوریت، مونزونیت، تونالیت و کوارتز دیوریت نیز مشابه سنگ گرانیت است.

«گرانیت اگر واقعی باشد باید شامل ۲۰ تا ۶۰ درصد کوارتز باشد. از طرفی میزان فلدسپات قلیایی آن باید از میزان پلاژیوکلازهای آن بیشتر باشد.» این تعریف تنها شامل یک گونه از گرانیتوئیدها می‌شود که مورد بحث ما است و گرانیت نام دارد.

شرکت‌های تجاری نیز برای خود تعریف قراردادی و متفاوت دیگری دارند. «گرانیت سنگ بسیار محکمی است که به دلیل انسجام بیش از حد دانه‌های آن طی فرآیند طولانی سرد شدن است. جدای از آن، کوارتز و فلدسپات موجود در گرانیت، از استیل محکم تر هستند و در ساختار آن به وفور پیدا می‌شوند.» (فروش انواع سنگ گرانیت)چنین تعریفی گرانیت را ایده‌آل ساختمان‌سازی و کارهای تزئینی (سنگ قبر و یادمان ها) می‌کند. گرانیت، پرداخت (پولیش) زیادی نیاز دارد و در مقابل فرسایش و باران اسیدی نیز مقاوم است.

فروش سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت مروارید مشهد

گرانیت مروارید مشهد از نظر موقعیت مکانی در اطراف شهر مشهد قرار گرفته و معمولا اکثر فراوری این سنگ در همان کارخانه های اطراف مشهد صورت می گیرد. از نظر استحکام سنگ گرانیت مروارید مشهد بسیار ضعیف تر از انواع  دیگر گرانیت های موجود در ایران ( سنگ گرانیت سفید تکاب)می باشد ولی با توجه به قیمت ارزان این سنگ مصرف فوق العاده ای دارد.(خرید سنگ گرانیت مروارید مشهد)

ارزیابی دوام سنگ های مختلف

ویژگی های سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت مروارید– مشهد از نظر سورت بندی دارای ۲ سورت میباشد. که یکی دارای شال های مشکی که از نوع درجه ۱ سنگ این سنگ محسوب میشود و یکی هم که دارای شال های مشکی بر روی سنگ که از نوع درجه ۲ محسوب میشود مصارف این سنگ مشهد اکثرا بصورت سایز ۴۰در۴۰ و ۴۰ طولی در نما مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین سنگ گرانیت مشهد اگر بر روی نما نصب‌ گردد حتما بایستی اسکوپ گردد. سنگ گرانیت مشهد به صورت پله میز مورد استفاده قرار می گیرد. علت اصلی ارزان بودن سنگ گرانیت مشهد راحتی فرآوری کوپ سنگ بهلت نرمی سنگ می باشد. که هزینه تولید سنگ گرانیت مروارید مشهد را بسیار پایین آورده است. در آخر صنایع سنگ مختلفی با توجه به تقاضای بازار ایران برای این سنگ فارغ از مسائل مادی تولید و عرضه  این سنگ را در دستور کار خود قرار داده اند.