گرانیت سفید تکاب(گل پنبه ای)

گرانیت سفید تکاب(گل پنبه ای)

0
38
گرانیت سفید تکاب(گل پنبه ای)
گرانیت سفید تکاب(گل پنبه ای)

گرانیت سفید تکاب(گل پنبه ای)

گرانیت سفید تکاب(گل پنبه ای)

سنگ گرانیت یا سنگ خارا همواره شامل موادی چون کوارتز و فلدسپات می باشد و امکان دارد شامل تعداد زیاد از مواد معدنی دیگری باشد. دلیل ایجاد رنگ‌های روشن گرانیت (از صورتی روشن گرفته تا سفید) وجود کوارتز و فلدسپات است و دیگر مواد معدنی نیز با رگه‌های تیره بر روی این زمینه روشن خودنمایی می‌کنند و اینگونه ساختار رنگی گرانیت را شکل میگیرد. به همین ترتیب ظاهر کلی گرانیت کلاسیک، شبیه ترکیب نمک و فلفل می باشد. دو نمونه دیگر از مواد معدنی رایج در ساختار گرانیت، بیوتیت و هورنبلند مشکی‌رنگ هستند.

تقریباً تمام گرانیت‌ها، سنگ آذرین و پلوتونیت می باشند. سنگ آذرین به سنگ‌های حاصل از انجماد مواد مذاب گفته می‌شود. سنگ‌های آذرین سرد شده در اعماق بسیار بالا را نیز پلوتونیت می‌گویند. ساختار تصادفی دانه‌های درشت گرانیت، شاهدی بر مدعای آذرین بودن آن است. ظاهر سنگ‌های آذرین و پلوتونیت دیگری نظیر گرانودیوریت، مونزونیت، تونالیت و کوارتز دیوریت نیز مشابه سنگ گرانیت است.

«گرانیت اگر واقعی باشد باید شامل ۲۰ تا ۶۰ درصد کوارتز باشد. از طرفی میزان فلدسپات قلیایی آن باید از میزان پلاژیوکلازهای آن بیشتر باشد.» این تعریف تنها شامل یک گونه از گرانیتوئیدها می‌شود که مورد بحث ما است و گرانیت نام دارد.

شرکت‌های تجاری نیز برای خود تعریف قراردادی و متفاوت دیگری دارند. «گرانیت سنگ بسیار محکمی است که به دلیل انسجام بیش از حد دانه‌های آن طی فرآیند طولانی سرد شدن است. جدای از آن، کوارتز و فلدسپات موجود در گرانیت، از استیل محکم تر هستند و در ساختار آن به وفور پیدا می‌شوند.» چنین تعریفی گرانیت را ایده‌آل ساختمان‌سازی و کارهای تزئینی (سنگ قبر و یادمان ها) می‌کند. گرانیت، پرداخت (پولیش) زیادی نیاز دارد و در مقابل فرسایش و باران اسیدی نیز مقاوم است.

نحوه ی مراقبت از سنگ گرانیت

گرانیت سفید تکاب

گرانیت سفید تکاب جزء گرانیت های گل پنبه ای با زمینه سفید و دانه بندی خاکستری و سیاه است و شباهت زیادی به سنگ های گرانیت های گل پنبه ای دیگر مانند گرانیت بروجرد، گرانیت سفید نطنز ، گرانیت زاهدان ، گرانیت بروجرد ، گرانیت مروارید مشهد دارد.

ویژگی سنگ سفید تکاب

برابر سرما وگرما همچنین ضربه وفشاربسیار مقاوم است.

کاربرد سنگ سفید تکاب

سنگفرش
نمای داخلی و بیرونی ساختمان
تزیینات ساختمان
بدنه پله
جدول و درپوش
به دلیل مقاومت در کلیه فضاهای خارجی مخصوصا سنگفرش و فضاهای عمومی وپرترددکاربرد بسیار دارد ویکی از سنگ های که برای استفاده در کف مطب ها و دفاتر تجاری اداری مناسب است

معدن سنگ گرانیت سفید تکاب

معدن سنگ گرانیت تکاب در استان آذربایجان غربی شهرستان تکاب واقع گردیده است.

صنایع سنگ اورانوس

ارائه دهنده سنگهای چینی ، مرمریت و گرانیت